صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سعید اوحدی :بر اساس دستور صادر شده از سوی مقام معظم رهبری ، مصوب شد مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از صندوق توسعه ی ملی با رویکرد حمایت از اشتغال و توسعه ی مناطق روستایی و عشایری کشور در اختیار این عزیزان قرار گیرد .

در پی موافقت مقام معظم رهبری با تخصیص اعتبار ویژه به سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از صندوق توسعه ی ملی کشور جهت توسعه ی صنعت گردشگری و حمایت از صنایع دستی کشور ، سعید اوحدی معاون سرمایه گذاری برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی گفت : بر اساس دستور صادر شده از سوی مقام معظم رهبری ، مصوب شد مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از صندوق توسعه ی ملی با رویکرد حمایت از اشتغال و توسعه ی مناطق روستایی و عشایری کشور در اختیار این عزیزان قرار گیرد . اوحدی در ادامه گفت : معادل ریالی همین رقم از منابع بانکی تامین شد که از این منابع دو هزار و چهارصد میلیون تومان بر اساس مصوبه ی هیئت دولت به صنعت گردشگری تخصیص پیدا کرد که هزار و دویست میلیارد تومان بابت توسعه ی صنایع دستی و کارگاههای صنایع دستی و اشتغالزایی در مناطق روستایی است . وهزار و دویست میلیارد هم به توسعه ی صنعت گردشگری و بوم گرد اختصاص یافت .
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی گفت : پیش بینی ما این است که از محل این منابع حدود پنجاه هزار شغل در مناطق محروم روستایی ایجاد شود .
اوحدی درباره ی ویژگی های این منابع و تسهیلات اظهار داشت : کارمزد این منابع و تسهیلات در شهرهای با جمعیت زیر ده هزار نفر 10 درصد ، در مناطق مرزی 4 درصد و در مناطق روستایی 6 درصد است و ما امیدواریم شاهد تحول جدی در این حوزه باشیم و با توجه به 1760 پروژه ی در حال احداث در سال 97 انشالله شاهد اشتغال مناسب در این حوزه خواهیم بود .
سعید اوحدی معاون سرمایه گذاری برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی درباره ی مهم ترین رخدادها در سال 97 اظهار داشت : در سال آینده شاهد 3 رخداد مهم خواهیم بود . شهر تبریز از طرف سازمان همکاری کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی تعیین شده که انشاءالله شاهد حضور گردشگران و وزاری خارجی و سفیران کشورهای اسلامی خواهیم بود . هم چنین شهر همدان در سال آینده عهده دار میزبانی مجمع گفتگوی آسیایی خواهد بود ضمن آنکه نخستین اجلاس اعضای عضو سازمان جهانی جهانگردی که بیش از 160 نفر هستند در آبان ماه در شهر همدان برگزار خواهد شد که وقوع این رویدادها در سال 97 در رشد و توسعه ی صنعت گردشگری بسیار موثر خواهد بود .

مرتبط با این خبر

  • « بازنمایی آیین سنتی خرمن‌کوبی در اردکان»

  • «دشمن حقیقی انسان »

  • « می خواهم قلقش دستم بیاید »

  • شرایط اعسار از پرداخت هزینه دادرسی

  • اختلال شخصیت پارانوئید و بی اعتمادی را بشناسیم

  • قیام سی تیر و انتخاب مجدد دکتر مصدق به نخست وزیری

  • خوراکی های سنگسر به روایت ترانه باران

  • «صبح به وقت فرهنگ» ترانه ای که شنیدنی است

  • هنرجویان نقاشی پشت شیشه گردهم آمدند

  • « سفرنامه کلاویخو »