صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مراسم رونمایی چهار عنوان کتاب از همکاران رادیو فرهنگ ؛ مرتضی امیری اسفندقه، دکتر محمود اکرامی فر و سعید یوسف نیا امروز دوشنبه 13 شهریور با حضور صادق رحمانیان (مدیر رادیو فرهنگ) در رادیو فرهنگ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو فرهنگ، مراسم با حضور مرتضی امیری اسفندقه نویسنده کتاب «سیاه مست سایه تاک»؛ سعید یوسف نیا نویسنده دو کتاب« صبح تجلی » و «طاووس جلوه‌زار» ؛ دکتر محمود اکرامی فر نویسنده کتاب «اجازه هست بگویم که دوستت دارم» و مدیر رادیو فرهنگ و جمعی از مدیران رادیو فرهنگ برگزارشد.
صادق رحمانیان مدیر رادیو فرهنگ در ابتدای مراسم گفت: با توجه به اینکه یکی از ماموریتها و اهداف رسانه ای رادیو فرهنگ ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و حتی گروهی با نام گروه کتاب نیز به این منظور در رادیو فرهنگ فعالیت می کند، امروز از چندین عنوان کتاب از همکاران صاحب تالیف رونمایی خواهد شد.
مدیر رادیو فرهنگ این مراسم را در جهت اهداف و رسالت رادیو فرهنگ به منظور معرفی بیشتر کتاب های انتشار یافته و همچنین پاسداشت از تلاش همکاران مولف این کتاب ها بیان کرد.
دکتر محمود اکرامی فر که از کتاب تازه وی با عنوان «اجازه هست بگویم که دوستت دارم» رونمایی شد گفت: بنده چند سالی است به عنوان کارشناس در برنامه مردم شناسی «هفت کوچه» در رادیو فرهنگ همکاری دارم. حدود 25 جلد کتاب در حوزه مختلف شعر و پژوهش در زمینه های مختلف مردم شناسی و جامعه شناسی گردآوری کرده ام .
اکرامی فر که مخاطبان وی را با مطلع شعر «یا علی گفتیم و عشق آغاز شد» می شناسند درباره کتاب «اجازه هست بگویم که دوستت دارم» خاطر نشان کرد: این مجموعه بیشتر غزل های اجتماعی و عاشقانه است که توسط انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسیده است.
سعید یوسف نیا شاعر و مدیر رادیو صبا نیز که دو جلد کتاب وی با عنوان « صبح تجلی » و «طاووس جلوه‌زار» در این مراسم معرفی شد، گفت: یکی از کتاب هایی که امروز معرفی می شود، با نام «طاووس جلوه‌زار» مجموعه مقالاتی درباره بیدل دهلوی است که نتیجه سه دهه پژوهش و تامل بنده بر اشعار این شاعر بزرگ است که بی شک بیدل بحر بی پایان است؛ کتاب دیگر(صبح تجلی) هم مجموعه گزیده رباعیات بیدل است که از بین حدود 4000 هزار رباعی بیدل بنده حدود 400 رباعی را دراین کتاب گرداوری کرده ام.
مدیر رادیو صبا با اشاره به تاثیر پذیری بیدل از عطار در رباعی خاطر نشان کرد: بنده معتقدم بیدل تحت تاثر عطار بوده است و بیدل و عطار در رباعیات بسیار به هم نزدیکند، با اینکه بیدل شاعری از کشور هد بوده است با این حال از شاعران ایرانی تاثیر بسیار پذیرفته است.
یوسف نیا همچنین از کتابی در دست چاپ با موضوع کلاس های بیدل شناسی و بیدل پژوهی دکتر سید حسن حسینی در 20 باب خبرداد و گفت که این کتاب به زودی منتشر می شود.
مرتضی امیری اسفندقه شاعری که بیشتر با قصیده هایش مشهور است در این مراسم کتاب خود با عنوان «سیاه مست سایه تاک» که شامل 100 قصیده از قصاید وی است را معرفی کرد و گفت: برگزاری این مراسم در رادیو فرهنگ که به اعتقاد بنده «جان» رادیو است و می توان گفت رادیو فرهنگ هویت و حیثیت تمام رادیو هاست برای بنده مایه افتخار است.
امیری اسفندقه گفت: این دفتر شعر شامل 100 قصیده از امیری اسفندقه است که همگی آنها به شخصیت‌های فرهنگی کشور تقدیم شده است.

این مجموعه شعر شامل دو دفتر با عناوین «چینکلاغ» و «سوا شب» است. دفتر قصائد چین کلاغ شامل 44 قصیده است که پیش از این در سال 1383 منتشر و عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را نیز به دست آورده بود.
در پایان این مراسم نیز مراسم رونمایی و تقدیر و تشکر از مرتضی امیری اسفندقه، دکتر محمود اکرامی فر و سعید یوسف نیا توسط مدیر رادیو فرهنگ انجام شد.

مرتبط با این خبر

  • سفرنامه ناصرخسرو (قسمت دوم)

  • رادیو کتاب: گفتگو با مترجم «سار کوچولو نمی تواند پرواز کند»

  • اهمیت ساخته شدن ربات های انسان نما

  • روایت زندگی و فعالیت های هنری دیوید ثورو

  • آداب و رسوم تولد نوزاد در خراسان جنوبی

  • اهمیت ساخته شدن ربات های انسان نما

  • روایت زندگی و فعالیت های هنری دیوید ثورو

  • آداب و رسوم تولد نوزاد در خراسان جنوبی

  • «در میان لشکر اویی بترس »

  • «جشن گفتگوی تئاتر ایران » در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر